5نکته بسیار مهم در انتخاب صندلی کارمندی

مجله فیزیوتراپی آفریقای جنوبی مطلبی را منتشر کرده است که در آن استفاده از صندلی ارگونومیک را در یک شرکت ارزیابی کرده اند، محققان به این نتیجه رسیده اند که یک صندلی خوب می تواند قدرت تمرکز را بالا ببرد و درد ناشی از زیاد نشستن را کاهش دهد. اما از کجا باید فهمید که کدام یک ازصندلی های کارمندی کیفیتی خوب و کدام یک کیفیتی بد دارند؟

 

تکیه گاه کمری صندلی را بررسی کنید

صندلی اداری

بسیاری از کارکنان در تمام طول روز از کمر درد ناراحت هستند. این درد، ناشی از انتخاب غلط در هنگام خرید صندلی کامندی است، صندلی کارمندی حتما باید از تکیه گاه کمری برخوردار باشد تا بتواند گودی کمر را بپوشاند و از کمردرد جلوگیری کند.
(پس اولین نکته در خرید صندلی کارمندی باید در نظر داشت وجود تکیه گاه کمری است. البته بعضی از صندلی های کارمندی به گونه ایی طراحی شده اند که فرد می تواند پشتی صندلی را مطابق با ارگونومی کمرخود به سمت بالا یا پایین ببرد تا بهترین حالت ممکنه بر اساس فیزیک بدنی خود را به دست بیاورد.)

تنظیمات بیشتر یعنی عملکردی بهتر

صندلی کارمندی علاوه بر اینکه باید از پشتیبان کمری برخوردار باشد، باید دارای اجزای مختلفی باشد تا فرد بتواند به راحتی حالت فیزیکی بدن خود را با صندلی هماهنگ کند.
به طور ساده تر آناتومی بدن افراد با هم دیگر متفاوت است که نتیجه این تفاوت در این است که ارتفاع صندلی، موقعیت طول بازو و آرنج کامندان شما با یکدیگر کاملا متفاوت است. 

(پس دومین نکته مهم در خریداری صندلی کارمندی باید گزینه تنظیم ارتفاع صندلی و دسته باشد تا کارکنان شما بهترین حالت فیزیکی خود را بتوانند داشته باشند.)

چرخش هوا

رویه نامناسب در صندلی های کارمندی باعث چرخش هوای نامناسب و درنتیجه ایجاد گرمای شدید درتکیه گاه و نشیمن گاه می شود.
به همین دلیل انتخاب صندلی کارمندی با رویه مناسب  مثل رویه های مشبک ) همانند تصویر بالا )  می تواند جایگزین مناسبی برای دیگر رویه ها باشد ومی تواند کمک شایانی در چرخ هوا داشته باشد.

فیدبک خرید صندلی از کارمندان

لیستی از صندلی های مدنظرتان برای خرید را تهیه کنید، سپس این لیست را در اختیار کارکنان خود قرارداده و بخواهید که که صندلی مدنظر خود را انتخاب و دلیل انتخابشان را ذکر کنند.
از آنجا که آنها هر روز از این صندلی ها استفاده می کنند پس سعی می کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشند البته این کار به منزله اعمال این نظریات نیست صرفا جهت کمک به شما در انتخاب و نهایی کردن خرید شماست.

تست 

هنگامی که شما اقدام به خرید صندلی می کنید ممکن است از نظر شما تمامی صندلی ها کاربردی و خیلی راحت باشند، اما تا از آن استفاده نکنید نمی توان گفت که آیا حق با شما بوده یا خیر؟!
پس باید خودتان به شخصه دست بکار شده و صندلی های مد نظرتان را تست کنید و باید چند نکته را حتما رعایت کنید:
پاهای شما بر روی زمین باید کاملا ثابت باشد.
زانوهای شما در حالت ۹۰درجه قرار بگیرد.
حتما نشیمن گاه راحتی باید داشته باشید زیرا قرار است مدت زمان زیادی از روز را بنشینید.
هنگامی که نشسته اید باید زانو هایتان از لبه نشیمن گاه صندلی کمی فاصله داشته باشد و همچنین باید بتوانید ارتفاع صندلی را تنظیم کنید.
جایگاه تکیه گاه بعد از نشیمن گاه قرار دارد پس باید بسیار راحت و قابلیت چرخش به طرفین را داشته باشد تا  احساس کمر درد نکنید.
در آخر هم باید به تنظیم ارتفاع دسته صندلی اشاره کنیم که شما متناسب با نیازتان آن را تنظیم کنید. 
این کار باعث جلوگیری از آسیب و بیماری های دست و مچ می شود. 

اگر تست شما شامل تمامی موارد بالا بود  پس شک نکنید که انتخاب درستی برای خرید کرده اید. 
( کارکنان شما باید صندلی هایی داشته باشند تا نیاز فیزیکی آن ها را بتواند تامین کند.)

شرکت آریاچیله مجری و طراح انواع صندلی کارمندی با به روز ترین دستگاه های روز دنیا و با در اختیار داشتن نیروهای متخصص در زمینه طراحی شما را در انتخاب و خرید صندلی کارمندی با قیمتی مناسب و کیفیت بالا راهنمایی خواهد کرد.

برای خرید صندلی کارمندی با کیفیت بالا و قیمت مناسب همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.