میز و صندلی کنفرانس

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با ماهیت کلی اتاق کنفرانس، میز و صندلی کنفرانس و بهترین متریال آن آشنا کنیم تا هنگام خرید دچار سردرگمی و اشتباه نشوید.
پس با ما همراه باشید...

اتاق کنفرانس

میز و صندلی کنفرانس

ماهیت اتاق کنفرانس اصولا برای برگزاری جلسات کاری و غیر کاری، میتینگ ها است.
 اکثر ما حتی برای یک بار هم که شده اسم اتاق کنفرانس به گوشمان خورده و یا وارد اتاق کنفرانس شده ایم. اتاقی با یک میز نسبتا بزرگ همراه با چندین صندلی.


اگر می خواهید اتاق کنفرانس خوبی از دید کاربران شرکت کننده و همچنین شخص خودتان داشته باشید، باید میز و صندلی زیبایی برای اتاق کنفرانس خود استفاده کنید.
میز و صندلی مهم ترین بخش در دیزاین اتاق کنفرانس شما هستند. بسیاری از کسب و کار های کوچک و بزرگ برای شرکت خود اتاقی برای جلسات کاری و یا میتینگ های غیر کاری انتخاب می کنند، زیرا داشتن اتاق کنفرانس باعث می شود تا کسب و کار شما بسیار حرفه ایی و خاص به نظر بیاید.
اما مهم ترین نکته در حرفه ایی و خاص بودن اتاق کنفرانس شما انتخاب صحیح میز و صندلی کنفرانس است. 

حال که پیش زمینه ایی در مورد اتاق کنفرانس با توضیحاتی که در بالا به آن اشاره کردیم پیدا کرده اید، وقت آن رسیده که نکاتی در مورد انتخاب میز وصندلی کنفرانس بدهیم.

میز کنفرانس

میز کنفرانس یکی از مهم ترین رکن های اساسی برای یک اتاق کنفرانس است و نمی توان بی تفاوت از کنار آن گذشت.
تنها عنصری که می تواند شکل و چینش صندلی کنفرانس را برای شما بهتر به نمایش بگذارد بی شک میز کنفرانس شماست.
ما قصد داریم تا ۳ نوع از اشکال پرطرفدار میز کنفرانس را در این قسمت برای شما شرح دهیم تا بتوانید در مورد انتخاب میزتان کم و بیش پیش زمینه ایی داشته باشید.
کارآمدترین میزهای کنفرانس به ۳ شکل مستطیل، دایره و درنهایت (u) شکل است.

شکلی متقارن و کلاسیک که بیشتر اتاق های کنفرانس از این شکل هندسی استفاده می کنند.
مزیت انتخاب این مدل در اینجاست که هنگام صحبت، افراد رو در روی همدیگر قرار می گیرند و بهتر می توانند  با هم ارتباط برقرار کنند.


میز کنفرانس دایره

میز کنفرانس دایره


کسانی که برای اولین بار  در یک جلسه شرکت می کنند این مدل میز ممکن است کمی برایشان گیج کننده و حتی ناراحت کننده بنظر بیاید.
اگر میز های دایره ای شکل اگر در ابعاد استاندار طراحی و تولید نشوند دسترسی راحتی برای استفاده لپ تاپ و حتی دفترچه یادداشت را به کاربران نمی دهد و فضای اطراف و جلو را چه برای شما و چه برای فردی که در روبه رو و کنار  شما  نشسته نشسته سخت می کند.

اما این شکل مزایایی هم دارند، این مدل میزها برای جلساتی که قرار است افراد درآن کارهای عملی انجام دهند بسیار عالی است زیرا در مدت زمان جلسه کاربران رو در روی هم قرار دارند.

میز کنفرانس یو (U) شکل

میز کنفرانس یو (U) شکل

این مدل از میز شکل مزیت دارد بسیار بزرگ نسبت به دیگر  میزهای کنفرانس دارد که آن این است :
این میز بیشتر برای ارائه کنفرانس و فیلم توصیه میشود زیرا فرد به راحتی می تواند مقابل چشم کاربران راه برود و به راحتی نظر افرد را به خود جلب کند.

صندلی کنفرانس

اگر شما هم مثل من اهل خرید اینترنتی هستید با کمی جستجو در سایت های مختلف حتما مدل های زیادی از صندلی های کنفرانس را خواهید دید.


ما در اینجا بهترین صندلی هایی که متناسب برای هر نوع اتاق کنفرانسی هستند را ۳ نوع از بهترین مدل های صندلی را دسته بندی کرده ایم تا شما بتوانید راحت تر صندلی های اتاق کنفرانس خود را انتخاب کنید.

صندلی ارگونومیک با تکیه گاه کمری قابل تنظیم

صندلی ارگونومیک با تکیه گاه کمری قابل تنظیم

این صندلی به دلیل ابعاد کوچکی که دارد یک گزینه بسیار عالی و مناسب برای  اتاق کنفرانس های کوچک به حساب می آید. این صندلی در کنار ابعاد کوچکش مزایای بسیار ی همچون :

 • قابل تنظیم بودن ارتفاع صندلی
 • توان حامل وزنی بالغ بر ۱۱۳ کیلوگرم
 • دارای محافظ کمری قابل تنظیم
 • قفل خودکار برای تنظیم شیب
 • متریال تکیه گاه و نشیمن گاه مشبک برای چرخش هوای بهتر 
 • پایه فلزی ۵ ستاره
 • زله ایی بودن چرخ ها
 • رنگ های سفارشی و متنوع


انتخاب این نوع صندلی بی شک انتخابی صحیح اتاق کنفرانس برای شما خواهد بود زیرا کاربران می توانند بدون احساس خستگی و درد کمر  مدت زمانی را که در جلسه حضور دارند را بگذرانند.

صندلی ارگونومیک با تکیه گاه بلند

این صندلی برخلاف ظریف بودنش انتخابی بی نظیر برای اتاق کنفرانس است از آنجا که قرار است در اتاق کنفرانس تعداد نسبتا زیادی صندلی قرار بگیرد پس بدون شک این صندلی گزینه خوبی برای شما هم از نظر قیمت هم از نظر امکاناتش همچون :

 • پایه فلزی ۵ ستاره
 • چرخ های ژله ایی 
 • تکیه گاه بلند برای حفظ شکل صحیح ستون فقرات
 • متریال تکیه گاه و نشیمن گاه مشبک برای  چرخش هوای بهتر

صندلی ارگونومیگ با تکیه گاه چرخشی

صندلی ارگونومیگ با تکیه گاه چرخشی

این صندلی هم همانند دو صندلی قبل بسیار ظریف اما قدرتمند است، طراحی آن کاملا مناسب برای فضاهای بزرگ و یا حتی کوچک در اتاق کنفرانس طراحی شده است.
اما ۲تفاوت بزرگ و چشمگیر با دو صندلی قبل دارد که عبارتند از:

 • تکیه گاه چرخشی به سمت راست و چپ 
 • نشیمنگاه بزرگ 
 • متریال تکیه گاه و نشیمن گاه مشبک برای  چرخش هوای بهتر
 •  پایه فلزی ۵ ستاره
 • ژله ایی بودن چرخ ها

راهنمای خرید صندلی کنفرانس

ما سعی کردم در این مقاله بهترین صندلی های ارگونومیک برای اتاق کنفرانس را با در نظر گرفتن استاندار های جهانی برای شما به شکلی ساده بیان کنیم زیرا همانطور که گفته شده یک صندلی خوب برای اتاق کنفرانس باید۲ عامل مهم را در نظر بگیرید.

1. پشتیبان کمری
افرادی که در جلسات شرکت می کنند نیاز به صندلی دارند که بتواند در  مدت زمانی که رویآن هستند را بدون فشار به کمر و خسنگی سپری کنند زیرا جلسات کاری زمان زیادی میبرد پس نیاز است شما صندلی انتخاب کنیدکه پشتیبان کمری داشته باشد.

2. هزینه 
بهتر است وقت را صرف مقایسه صندلی هایی  که در بودجه شماست صرف کنید نه صندلی هایی که فراتر از حد توان شماست. زیرا در نهایت شما صندلی را که در توان مالیتان هست را خریداری خواهید کرد.


نتیجه گیری
با خواندن مقاله بالا و بررسی دقیق شما می توانید بهترین میزوصندلی کنفرانس را متناسب با نیاز و بودجه خود همچنین مطابق استاندارهای جهانی خریداری کنید 
گروه تولیدی صنعتی آریاچیله  شما را در این راه از طراحی تا تولید راهنمایی می کند تا بهترین خرید و همراه با گارانتی قبل و پس از فروش تا ۲۴ ماه را به عنوان ضمانت کیفیت کالا برای آسودگی خیال شما در اختیارتان قرار دهد.